گرانرو از ۱۵ سالگی به متفاوت بودن فوق ستاره بارسا پی برده بود.

طرفداری – استبان گرانرو، هافبک دفاعی اسپانیایی سابق رئال مادرید که هم اکنون در اسپانیول توپ می‌زند، پیش از دیدار مقابل بارسلونا در دربی کاتالونیا به مرور خاطره اولین رویارویی‌اش با لیونل مسی پرداخت.

به گزارش mundodeportivo، گرانرو یکی از بازیکنان آکادمی رئال مادرید است که پس از چند فصل حضور در تیم‌های پایه این باشگاه و حضور قرضی در ختافه، نهایتا به تیم اول کهکشانی‌ها راه پیدا کرد و سه فصلی در آن ماندگار بود. او سپس در کوئينز پارک رنجرز و رئال سوسیداد توپ زد و تابستان امسال به اسپانیول پیوست. او که تجربه زیادی از رویارویی با بارسلونا و طبعا، لیونل مسی دارد، در آستانه تجربه اولین دربی خود با لباس تیم دوم کاتالونیا به مرور خاطره اولین بازی‌اش مقابل فوق ستاره آرژانتینی پرداخت.

من و مسی هر دو متولد ۱۹۸۷ هستیم. او را از ۱۵ سالگی می‌شناسم. با تیم نوجوانان باشگاه‌هایمان به ویارئال رفته بودیم تا در تورنمنتی شرکت کنیم. ما (رئال مادرید) و بارسا در یک هتل بودیم. با بازیکنان بارسا که در تیم ملی اسپانیا بازی می‌کردند، رابطه خوبی داشتم. پیکه، سسک و … در آن سال‌ها ما معمولا بارسا را شکست می‌دادیم. در هتل به پیکه برخوردم. او مرا گرفت و گفت «امسال شما را می‌بریم».  به او گفتم: «به همین خیال باش!» پیکه هم گفت:« حالا می‌بینیم. ما می‌بریم چون امسال بازیکن فوق العاده‌ای در تیممان داریم.» از او پرسیدم: «کی؟» او هم با دستش به یک پسربچه بسیار کوچک و کوتاه قامت اشاره کرد. او مسی بود.

مسی لبه استخر نشسته بود و پاهایش را در آب تکان می‌داد. در خودش بود و با کسی حرف نمی‌زد. پیکه از آن دست آدم‌هایی است که نمی‌شود جدی و شوخی بودن حرف‌هایش را متوجه شد. از کوچکی آدم شوخی بود و هنوز هم همان است. من هم به همین دلیل فکر کردم دارد مرا دست می‌اندازد و می‌خواهد کاری کند که مرا بترساند و از آن طرف، هم‌تیمی‌اش را بالا ببرد. خلاصه چندان حرفش را جدی نگرفتم.

فردای آن روز چه شد؟ همان پسربچه ما را خرد کرد! بارسا ۳-۰ برد. عجیب بود. مسی کوتاه اما درست مثل یک صخره سفت و محکم بود. اما جنون آمیزترین قسمت بازی‌اش، حمل توپش بود. توپ انگار به طرز وحشتناکی به پاهایش چسبیده بود که به هیچ عنوان نمی‌شد آنها را از هم جدا کرد. ضرباتی که به توپ می‌زد هم عالی بود. از همان روز می‌ترسیدم که این، قرار است در آینده به چه بازیکنی تبدیل شود. ۱۵ سال از آن روز گذشته و همیشه وقتی مقابل بارسا بازی داریم به خودم می‌گویم: « لعنتی. این (مسی) هنوز هم اینجاست».

مسی و رونالدو؟ وقتی مسی را تماشا می‌کنید، احساستان بر این است که او با پایش جادو می‌کند. وقتی شوت‌های کریستیانو را می‌بینید، پی می‌برید که میلیون‌ها شوت تمرینی پشت این ضربه نهفته است. مسی را که می‌بینید، می‌گویید او برای فوتبال بازی کردن آفریده شده و شما کافی است او را در ترکیب تیم‌تان قرار دهید.

کلمات کلیدی:

امکان درج دیدگاه وجود ندارد