​​​​​​​​​​​ 2چهره استقلال در بازی با تراکتور

​​​​​​​​​​​ 2چهره استقلال در بازی با تراکتور

خراسان/ سرانجام شامگاه جمعه طلسم شکست؛ آن هم نه یکی که شاگردان منصوریان چند طلسم را با هم شکستند. استقلال تهران که شروعی بد و ضعیف در لیگ هفدهم داشت و در 2 دیدار قبلی‌اش نه گل زده بود و نه بردی داشت در مصاف با تراکتورسازی تبریز هم گل زد و هم برد تا طلسم ناکامی در لیگ هفدهم را بشکند. آبی‌پوشان که در 3 دیدار اخیرشان مقابل تراکتورسازی بازنده از میدان خارج شده بودند و 4 سالی بود در حسرت برد سرخ‌پوشان تبریزی به سر می‌بردند، موفق شدند این طلسم را هم بشکنند و پس از مدت‌ها تراکتور را شکست دهند. البته با بردی که شاگردان منصوریان به دست آوردند 4 امتیازی شدند و با توجه به حضور 6 تیم 4 امتیازی در جدول شرایط استقلال در جدول چندان فرقی نکرد و این تیم در پایان دیدارهای هفته سوم در رده نهم جدول قرار گرفت.
استقلال در مصاف با شاگردان یحیی گل‌محمدی که 2 دیدار قبلی‌شان مقابل استقلال خوزستان و پرسپولیس را باخته بودند شروع خوبی داشت و در نیمه نخست، بازی به مراتب بهتری نسبت به حریف ارایه داد و مزد برتری‌اش را هم با گل زیبای سرور جبارف بازیکن ازبکستانی گرفت. با این حال آبی‌ها در نیمه دوم افت کردند و ضعف‌های این تیم آشکار شد. استقلال اگرچه در نیمه نخست مالک توپ و میدان بود و از بازی مالکانه‌ا‌ش موقعیت می‌ساخت و سزاوار گل زیبای جبارف بود اما نیمه دوم و تمایل برای حفظ نتیجه باعث تغییر روند بازی شد و معایب تاکتیکی تیم منصوریان نمایان شد.
مدافعان استقلال هنوز با هم هماهنگ نیستند به جز پژمان منتظری که نمایش کم‌نقصی داشت غفوری، حسینی و کریمی بارها توپ را لو دادند یا در‌ پوشش و مهار بازیکنان حریف موفق عمل نکردند که باعث شد شکاف‌های فراوانی دیده شود و اگر تیر عمودی، واکنش رحمتی و بی‌دقتی مهاجمان تراکتورسازی نبود شاید جای بازنده و برنده عوض می‌شد.
در خط دفاعی و در غیاب میلاد زکی‌پور؛ منصوریان از یعقوب کریمی در دفاع چپ استفاده کرد و میل زیاد این مدافع به حمله و پیشروی باعث می‌شد فضای خالی پشت او چند بار خطرآفرین شود. البته تراکتورسازان با وجود این خلا نتوانستند از جناح چپ نفوذ کنند و به گل برسند اما اگر این خلا برای بازی بعدی و بازی‌های آینده پر نشود جناح چپ آبی‌ها قطعا اتوبان حریفان خواهد شد؛ به خصوص این‌که استقلال در بازی بعدی میهمان سایپای علی دایی است و مهاجمان فرصت‌طلبی چون ترابی و قلی‌زاده قطعا از این فضای خالی چشم‌پوشی نخواهند کرد.
2 هافبک دفاعی استقلال عملکرد متفاوتی داشتند. هرچه روزبه چشمی دوید و تاثیرگذار بود نورافکن کم‌فروغ ظاهر شد و چند بار توپ را لو داد. در بازی تراکتورسازی و استقلال جای خالی امید ابراهیمی بدجوری توی ذوق می‌زد.
داریوش شجاعیان همچنان در ترکیب استقلال بیگانه و سردرگم است و حتی در زدن ضربات ایستگاهی هم این موضوع را نشان داد. یکی تکلیف این بازیکن را روشن کند تا قصه بختیار رحمانی تکرار نشود.
سجاد شهباززاده در هفته سوم هم در زدن گل ناکام بود تا فشار روی این مهاجم باتجربه بیشتر از قبل شود. به نظر می‌رسد بازی با یک مهاجم آن هم با شهباززاده استقلال را در بازی‌های آینده از طریق مهاجمانش به گل نخواهد رساند. شاید بهتر باشد منصوریان از ترکیب قائدی و سجاد استفاده کند تا تکنیک و خلاقیت قائدی با تجربه شهباززاده گره از خط آتش استقلال باز کند.منبع: خراسان